שיעורים פרטיים לילדים

שיעורים פרטיים. מה זה?

מעבר לצורת הלימוד הרגילה בשיעורים קבוצתיים, נהוג בכל העולם לקחת חלק בשיעורים פרטיים. שיטת השיעורים הפרטיים הוכיחה את עצמה כבר מזמן בתור השיטה האפקטיבית ביותר. בדיוק בגלל זה הרקדנים המקצוענים בעולם ממליצים לכלול את השיעורים הפרטיים בתהליך הלימוד בריקודים, משום שכך מתאפשרת התפתחות מהירה ואפקטיבית יותר בתחום הריקודים.

באילו מקרים לוקחים שיעורים פרטיים?
בדרך כלל לוקחים שיעורים פרטיים מהסיבות הבאות:

1.     אתה לא מתאמן (אין זמן, אין רצון) בשיעורים קבוצתיים.

2.     האימונים הקבוצתיים לא מספיקים או שצצה שאלה שאתה לא מצליח לפתור בכוחות עצמך כבר זמן רב.

3.     אתה רוצה להדביק את הקצב של הקבוצה שהתקדמה בחומר, או להשלים את מה שפספסת בקבוצה חדשה.

4.     נדרש ממך להגיע לרמה מסויימת של ידע בריקודים (בטכניקה או בכראוגרפיה) בתקופת זמן מוגדרת, לקראת אירוע מסויים.

היתרונות בשיעורים פרטיים

בחירת לוח זמנים נוח
יש לך אפשרות להתאמן בזמן שנוח לך, שנקבע יחד עם המורה. אתה בוחר את רמת האינטנסיביות של הלימוד ואת כמות העומס.

בקבוצה עובדים על-פי תכנית משותפת
בדרך כלל המורים עובדים לפי תכנית אימונים נוקשה, ולא נוטים לחרוג מהתכנית הזו. רק במקרים נדירים המורים חורגים מתכנית הלימוד על פי בקשת התלמידים. לעומת זאת, בשיעורים הפרטיים תוכל לבחור על אילו אלמנטים לעבוד, ולבנות תכנית עם המאמן לפי האינטרסים שלך.

אימון בקבוצה מתבסס על התלמיד ה'ממוצע'
בקבוצה לומדים אנשים עם יכולות לימוד שונות. באימון קבוצתי המורים עובדים על פי הרמה הממוצעת בקבוצה. לפעמים יש להתאים את עצמך לרמה הקבוצתית: להתאמץ מעבר למה שרגילים כדי להספיק, או להיפך, לחכות ולהאט מעט את הקצב, במקרה שבו כבר ביצעת את המבוקש ושאר הקבוצה עדיין בדרך. אם המשימות נראות לך קשות, או שנשארות לך שאלות פתוחות, השיעורים הפרטיים יתרמו לך. ולתלמידים אשר קולטים חומר חדש במהירות, השיעורים הפרטיים הם הזדמנות נהדרת לגלות משהו חדש!…

כל תלמיד הוא מיוחד
תכנית האימונים בנויה בדרך כלל על אלמנטים בסיסיים יותר, אך גם בקרב אותם האלמנטים ישנם כאלה שלא כל-כך לבצע. הטעויות שנופלות תחת הקטגוריה 'טעויות הנפוצות' הן אלה שבדרך כלל המורה שם לב אליהן יותר. ובנוסף, המורה יכול לפספס את הטעויות הקטנות משום שהוא עסוק בקבוצה. השיעורים הפרטיים נותנים לך אפשרות לעבוד על הנושאים הקשורים בך, ובדרך הזו לפתח סגנון אישי.

"עדיף להרגיש פעם אחת, מאשר לראות 100 פעמים"
במיוחד בשיעורים פרטיים יש לך את האפשרות הייחודית לעבוד בזוג לעומק יחד עם המורה. מורים מנוסים מסוגלים גם להסביר וגם לרקוד איתך כדי לאפשר לך לחוש גופנית את הפעולות הנכונות של השרירים.
חשוב לציין שהכיוון הכללי של הקבוצה יכול להשתנות – היום שיעור בקבוצה יכול להיות מוקדש לטכניקה, מחר להרקדה, מחרתיים למוזיקליות, וזה לא תמיד בהכרח מה שהזוג שלכם צריך ברגע הספציפי הזה. בשיעור הפרטי תוכלו לעבור על החומר לעומק יחד עם בן/בת הזוג, ולהקדיש זמן לאספקט מסוים בריקוד שחשוב לזוג שלכם ברגע הזה, תחת פיקוחו של המורה.

גילוי טעויות בשלב מוקדם
כשאתה מתאמן בקבוצה, אין אפשרות לתקן טעויות אישיות, בקבוצה בדרך כלל עובדים על טעויות נפוצות של כל הרקדנים, שהן לא בהכרח הטעויות שלך ספציפית. דרושים כוחות רבים על מנת להכשיר את עצמך ולתקן את הטעויות האישיות הספציפיות שיש לך, לכן ככל שיעזרו לך לאתר את הטעויות וילמדו אותך כיצד לתקן אותן בהקדם, כך הריקוד שלך יהפוך לנוח, מוצלח, נכון ויפה יותר.

החלק הקשה הוא להבין, לא ללמוד
חלק לא קטן מלדעת כיצד לרקוד בזוג הוא להבין כיצד הריקוד בזוג מתבצע. כיצד בנויה התנועה בזוג: האלמנטים הבסיסיים של ההובלה, שמושפעים משיווי המשקל של כל אחד מבני הזוג, היכן נמצא המרכז של הזוג והמרכז של כל אחד מכם וכו' וכו'…
הידע הזה הוא מה שיאפשר לך בעתיד להיזכר באלמנטים שכבר למדת, ויותר מזה, להמציא אלמנטים 'משלך'.
תהליך ההתנהלות של השיעורים הקבוצתיים עובד באופן הבא: "הסתכלות – הסבר – חזרה – תיקון טעויות שמשותפות לרוב הקבוצה".
שיעורים פרטיים דומים יותר להתייעצות. המהות של השאלה שלך מתגלה בצורה הנגישה ביותר עבורך.

פריצת דרך בשיעור הראשון
גם שיעור פרטי אחד יכול להיות צעד עצום לעבר המצויינות שלך כרקדן, הרי זאת בדיוק המטרה של השיעור! להעביר את הזמן בכיף, להתאמץ ולעבוד עם הגוף וליהנות מתקשורת עם חברים אפשר לעשות בזמן השיעור הקבוצתי. אם אתה רוצה להשיג יותר, תכלול את השיעורים הפרטיים בתכנית האימונים שלך בנוסף לשיעורים הקבוצתיים.

 

יצירת קשר
לפרטים צלצלו: 054-7768245

השם שלך

אימייל

טלפון