המטרה מקדשת את האמצעים

גם אתם רוצים להגיע להישגים גבוהים? לקבל תוצאות מעולות? לא יודעים איך?
הסוד הוא לדעת להגדיר מטרות ולהציב יעדים!

בכל תחום, במיוחד בספורט, ובספורט הריקוד בפרט, כדי להגיע לתוצאות והישגים מאוד חשוב לדעת להגדיר את המטרה באופן נכון. הנה כמה נקודות חשובות בתהליך הגדרת יעדים ומטרות.

  • טיפ מס' 1: חיוביות ומוחשיות

מה זאת אומרת? כשאתם מציבים מטרה היא צריכה להיות מוחשית ומנוסחת באופן חיובי.
לדוגמה: אתם מציבים לעצמכם את המטרה 'להפסיק לריב בזוג'. המטרה הזו היא לא טובה, כי היא מנוסחת באופן שלילי. אם אתם רוצים להפסיק לריב בזוג ההגדרה הנכונה של המטרה היא 'לבנות תקשורת תקינה בזוג'.
היעד, המטרה, צריכים להיות מוחשיים. זאת אומרת, המטרה 'אני רוצה לרקוד הרבה יותר טוב' היא לא ממשית. דוגמה למטרה מוחשית היא 'אני רוצה עד סוף עונת התחרויות להשתתף בתחרויות בדרגהD  ולהיות שם בגמר' או לרקוד השנה בגמר אליפות ישראל בלטין'.

מטרות מוחשיות אפשר להגדיר באופן סופי, ובתום תקופת הזמן שהצבנו לעצמנו ניתן להבין אם המטרה הושגה או לא.

  •    טיפ מס' 2: הגדרת פרק זמן        

במשך פרק הזמן הזה, אתם הולכים להשיג את המטרה. 

 לא צריך להסביר למה זה חשוב, כי תחרויות   ואליפויות יש בכל עונה, ואם אתם רוצים להיות בגמר באליפות ישראל, כדאי להחליט אם זה בסדר אם תעלו לגמר בעוד 10 שנים או שמטרתכם היא לעשות זאת בשנה.

מאוד חשוב להגדיר את פרק הזמן.

  •  טיפ מס' 3: קנה מידה

אם המטרה שלכם או היעד שלכם הם גלובאליים או גדולים צריך לדעת לחלק אותם למטרות, יעדים, שלבים קטנים יותר. נגיד, אם בעוד עשר שנים אתם מתכננים להיות אלופי עולם וזו המטרה שלכם, תחלקו את זה למטרות קטנות יותר: איפה אתם רואים את עצמכם בעוד 5 שנים, בעוד 3 שנים, השנה. מטרה גלובאלית המחולקת למרכיבים קטנים יותר קלה יותר להשגה.

ולהיפך. לדוגמה המטרה שלכם היא להצליח תוך חצי שנה לבצע הרקדה של שעה בלי לעצור ובלי להתעייף. זו מטרה מצויינת אבל חשוב לדעת לאיזה יעד גלובאלי המטרה הקטנה הזו תורמת, לאן אתם הולכים באופן כללי.

מה זה יתן לכם? זה יאפשר לכם לעקוב אחרי ההתקדמות לעבר המטרה הגלובאלית, כל שבוע, כל יום, תוכלו לראות שאתם מתקדמים לאט לאט לקראת המטרה שלכם, וזה ייתן לכם הרבה מוטיבציה נוספת. זה ידחוף, ידרבן וימריץ אתכם עוד יותר.

  • טיפ מס' 4: פעולות ממשיות או צעדים קונקרטיים,  ובינהם הצעד הראשון להשגת מטרה

לאחר שהצבתם מטרה, מיד תתכננו ותבצעו את הצעד הראשון לעבר המטרה.

נגיד שהמטרה שלכם היא בעוד חצי שנה להעביר הרקדה של שעה בלי לעצור ולהתעייף. להשגת המטרה הזו הכרחי להיות בכושר. פעולה ממשית שאפשר לבצע היא להתייעץ עם המורה שלכם איך יותר טוב להעביר אימוני כושר והצעד הראשון הוא לברר מתי השיעור הקרוב של פיטנס פאן בבית ספר אוסקר ופשוט להגיע לשם!!

 

שיהיה לכולם בהצלחה!

 

מצאתם כאן משהו שעזר לכם?

שתפו אותנו בתוצאות שהגעתם אליהן!!!

אם יש לכם סודות אפקטיביות משלכם

שעובדים, ספרו לנו!